W poprzedniej części artykuły opisaliśmy, jak ważne jest regularne czyszczenie i smarowanie łańcucha. Okazuje się jednak, że w istnieją również inne akcesoria motocyklowe, o które należy dbać równie mocno. Dzisiejszy wpis poświęcimy właśnie nim. Mamy nadzieję, że nasze rady sprawią, iż zdacie sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja motocykla. Dzięki niej możecie być pewni, że na przejażdżkę wybieracie się nie tylko czystą, ale również sprawną maszyną.

Zaciski hamulcowe – nie możesz o nich zapominać

Zaciski hamulcowe to zaraz po łańcuchu jedna z najważniejszych rzeczy, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę. Ich odpowiednie czyszczenie i konserwowanie sprawia, że hamulce działają bez zarzutu. Co więcej, nie dochodzi do niszczenia innych podzespołów, które stale z nimi współpracują. Dlatego też przynajmniej raz w roku warto zdemontować wszystkie zaciski i dokładnie sprawdzić stan klocków i tarcza hamulcowych. Nie musimy chyba nikomu tłumaczyć, że te podczas intensywnej jazdy zużywają się i trzeba je co jakiś czas wymieniać. Co więcej, zużyte części powodują brudzenie się obręczy kół, co prowadzi do ich nieestetycznego wyglądu.

Pamiętajcie zatem o tym elemencie i innych podzespołach, o które warto odpowiednio zadbać. Dzięki temu będziecie mogli długo cieszyć się bezproblemową i bezpieczną jazdą. Nie będą Wam także straszne przeglądy techniczne, na których diagnosta szczegółówo sprawdzi sprawność motocykla. Nie to jest jednak najważniejsze. Musicie pamiętać, że na drodze nie jesteście sami. Jeśli nie chcecie zadbać o swoje bezpieczeństwo, to pamiętajcie o innych uczestnikach drogi, którzy chcą bezpiecznie z niej korzystać.