Czy sława firmy EBC na rynku podzespołów układu hamulcowego nie jest przesadzona? Czy fascynacja produktami Brytyjczyków znajduje uzasadnienie także w praktyce? Warto nad tym się zastanowić zanim podejmiemy decyzje o zakupie tego typu części. Przeprowadzona analiza pozwoli nam na dokonanie właściwego wyboru.

Wysoka jakość produktów o różnym zastosowaniu

Według fachowych źródeł uważa się, że firma EBC produkuje wysokiej jakości klocki hamulcowe. Te podstawowe są nazywane mianem ULTIMAX i pozwalają na użycie przez kierowców, którzy preferują spokojną jazdę. Z kolei jeśli lubimy szybką jazdę, to dla pojazdów, które osiągają moc do 200 KM lepszym wyborem będą Greenstuff, czyli zielone klocki hamulcowe, które wytwarzają mniej pyłu, a ich początkowa siła hamowania jest naprawdę godna podziwu.

Podzespoły nie tylko dla motocykli

Początki tej firmy dotyczyły produkcji części dla motocykli. Tarcze hamulcowe EBC stały się również odpowiednikiem dla cięższych pojazdów z napędem na cztery koła. Korzystają z usług brytyjskiej firmy tacy potentaci na rynku samochodowym jak: BMW, Audi, Subaru czy Mitsubishi. Firma wyprodukowała serię Redstuff, czyli czerwone klocki i tarcze hamulcowe EBC zawierające włókna aramidowe. To kluczowy element układu hamowania spisujący się dobrze przy zimnych, jak i nagrzanych już hamulcach.

Yellowstuff dla dynamicznie prowadzących kierowców

Żółte klocki hamulcowe, czyli Yellowstuff to produkt, który ma zagwarantować skuteczne hamowanie dla kierowców wyścigowych. Wysoka skuteczność w niemalże każdych warunkach i trwałość, to dwa główne atuty, które przekonały nie tylko amatorów, ale profesjonalistów najwyższej klasy do zakupu tych części.

Klocki hamulcowe dla zastosowań rajdowych

Na rynek zostały wprowadzone też Bluestuff oraz Orangestuff. Wymagają one wcześniejszego rozgrzania, a ich zalety z pewnością przydadzą się kierowcom rajdowym. Posiadają przyzwoity współczynnik tarcia, wtedy gdy ich eksploatacja jest naprawdę wzmożona. To kolejne potwierdzenie na to, że produkty firmy EBC Brakes są naprawdę godne uwagi i powinny być brane pod rozwagę przez kierowcę, który chce zagwarantować sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego pewne bezpieczeństwo.