Przede wszystkim kierunkowskazy do motoru mają spory wpływ na bezpieczeństwo w czasie jazdy motocyklem. O tym powinniśmy widzieć. Przepisy zabraniają poruszania się motocyklami bez kierunkowskazów. Jest to niedopuszczalne i może skończyć się dla nas mandatem. Dzięki kierunkowskazom motocyklista może sygnalizować wszystkim uczestnikom ruchu, jaki manewr chce wykonać. Czy to będzie skręcanie, wymijanie, czy też może wyprzedzanie.

Jakie kierunkowskazy do naszego motocykla wybrać?

Stoimy przed wyborem kierunkowskazów. Mamy na myśli tradycyjne lub LED-owe. Sami musimy dokonać wyboru. Obecnie można zaobserwować trend, że większość motocyklistów wybiera kierunkowskazy LED-owe. Można je kupić w każdym sklepie motocyklowym. Wcześniej popularne były zwykłe kierunkowskazy. Trwa spór między zwolennikami kierunkowskazów LED-owych oraz tradycyjnych żarówek. W przypadku LED-ów mówimy o niezawodności oraz nowoczesnym wyglądzie.

Gdzie kupić kierunkowskaz do naszego motocykla?

Z pewnością musimy wiedzieć, że jest część nieuczciwych sprzedawców, które oferuje podróbki. Na takie sytuacje musimy uważać i przestrzegać się przed korzystaniem ze sklepów, które mają złe opinie w Internecie, które wystawili im niezadowoleni klienci. Takie kierunkowskazy pochodzą z tanich azjatyckich linii produkcyjnych. Co prawda ich cena jest znacząco niższa, jednak jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Musimy o tym aspekcie pamiętać i kupować wyłącznie oryginalne części do naszego motocykla. Nie kupujmy kierunkowskazów do motoru z niewiadomych źródeł. Ważna jest także gwarancja.