Filtr K&N to synonim długotrwałości i niezawodności dla wielu kierowców. Akcesorium szybko zdobyło popularność wśród miłośników jednośladów z naszego kraju, głównie za sprawą stosunkowo niewielkiej ceny zestawionej z rewelacyjnymi parametrami. Filtr K&N nie tylko podnosi osiągi silnika, ale może być też z powodzeniem użytkowany przez wiele lat, oczywiście przy odpowiedniej konserwacji. Uzyskano to za sprawą znakomitych materiałów i efektywnego procesu produkcyjnego.

Spektakularny sukces

K&N Engineering powstała w niewielkim mieście Riverside, położnym na wschód od Los Angeles w słonecznej Kalifornii. Początkowo właściciele nie zakładali, że ich artykuły z czasem osiągną globalny zasięg. Bardziej skupiali się o lokalnym rynku, nie marząc nawet o ekspansji w Stanach Zjednoczonych. Jednak nagle ich produkty zaczęły być rozchwytywane, a filtr K&N zastępował seryjnie montowane tego typu urządzenia w motocyklach i samochodach. Widząc sukces swoich wyrobów, przedsiębiorcy postanowili otworzyć się na świat, co z wdzięcznością przyjęli klienci rozsiani na wszystkich kontynentach.

Z miłości do motoryzacji

Dlaczego komponenty amerykańskiego potentata są cenione? Co wyróżnia je na tle pozostałych, że zmotoryzowani chętnie po sięgają? Oczywiście niebagatelną rolę ogrywają tu pieczołowitość i solidność, charakteryzujące firmę. K&N to rodzinny biznes. Przyświeca mu jasny cel: Od pasjonatów dla pasjonatów. Podmiot dobrze prosperuje dlatego, że główni inżynierzy tak projektują poszczególne moduły, by idealnie wpasowywały się w silnik, uskuteczniając jego pracę. Oni sami również są użytkownikami pojazdów zmechanizowanych, więc doskonale wiedzą, jakie podzespoły należy dopracować, by cieszyć się nimi jak najdłużej.

Inwestycja na lata

Filtr K&N to trafiona inwestycja. Zakup ten pozwoli korzystać z części przez długie lata bez obaw, że w najmniej spodziewanym momencie odmówi posłuszeństwa. Docenią go motocykliści, gdzie odkryte fragmenty silnika są narażone na szybsze niszczenie niż w przypadku samochodów.