Każdy motocyklista szuka rozwiązań, pozwalających mu cieszyć się bezawaryjną jazdą. W związku z tym wykonuje w wyznaczonych terminach naprawy i używa polecanych przez ekspertów olejów i paliw. Nie oszczędza też na strategicznych komponentach. Do tych ostatnich zaliczają się filtry powietrza. Liderem sprzedaży od lat jest filtr powietrza K&N. Skąd bierze się jego fenomen?

Wysoki przepływ powietrza

Moc silnika wyrażona jest w koniach mechanicznych. Im ich liczba jest wyższa, tym wyższym przyspieszeniem i osiągami charakteryzuje się maszyna. Istnieje kilka sposób tuningu fabrycznych parametrów jednostki. Do jednych z nich zalicza się filtr powietrza K&N. Zasysając większą ilość powietrza, jednocześnie podnosi sprawność motoru, co najbardziej widoczne jest w trakcie przyspieszania. A jak przekonał się już niejeden kierowca jednośladu, tego typu udogodnienie jest niezwykle przydatne w kontekście wygodnego poruszania się po drodze.

Godna podziwu wytrzymałość

Obecnie jesteśmy zalewani różnego rodzaju podróbkami. Niemal wszystko wytwarzane jest w krajach azjatyckich, gdzie nie przykłada się szczególnej wagi do trwałości. Niestety branża motoryzacyjna również na tym cierpi. Ma to niekiedy tragiczne w skutkach konsekwencje, gdyż tandetny komponent może doprowadzić do wypadku. Na szczęście filtr powietrza K&N wykonywany jest z najlepszych dostępnych surowców, poza tym sam proces produkcyjny odbywa się w Stanach Zjednoczonych. Poprzez zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprzęt cechuje się satysfakcjonującą wytrzymałością.

Pamiętaj o konserwacji

Nieraz trzeba odrobinę zadbać o dane akcesorium, by wydłużyć czas jego działania. Filtr powietrza K&N gwarantuje solidność i bezproblemową pracę – to już wiemy, jednak nikt nie powiedział, że nie da się uczynić go jeszcze efektywniejszym. Wystarczy odpowiednia i przemyślana konserwacja. Producent na dołączonej do opakowania ulotce wskazuje, jakich płynów używać do czyszczenia modułu. Przyczynią się one do poprawy osiągów części i jednocześnie całego silnika.