Estetyczna tapicerka to podstawa elegancji każdego samochodu. To właśnie na jej stan będą bowiem zwracać uwagę podróżujące z nami osoby. Oprócz widocznych przebarwień i plam, zaniedbana tapicerka nierzadko staje się również źródłem nieprzyjemnego zapachu, którego nie pozbędziemy się bez zwalczenia samego źródła problemu. Z tego też powodu, każdy kierowca powinien zaopatrzyć się w specjalistyczne produkty, przeznaczone do czyszczenia tapicerki. Na szczęście, współczesny rynek otwiera przed nami niezwykle szeroki wachlarz dostępnych opcji, pozwalających na dobranie najodpowiedniejszego rozwiązania dla posiadanego przez nas samochodu. Oto, co warto wiedzieć na ich temat.

 

Profesjonalny, czyli jaki?

 

Wybierając środek do czyszczenia tapicerki, powinniśmy stawiać wyłącznie na preparaty sprawdzone, które nie tylko zapewnią siedzeniom tudzież podłogom estetyczny wygląd przez długi czas, ale również nie będą stwarzać ryzyka ich uszkodzenia. Dobry środek czyszczący powinien być więc nietoksyczny, orzeźwiający zapachowo oraz bezpieczny dla alergików. Z tego też powodu, zaleca się tu sięganie po produkty marek takich, jak chociażby Fabric Guard, ADBL, Chemspec tudzież Cleantech. Zawarte w nich składniki wnikają głęboko w warstwy czyszczonych powierzchni, rozpuszczając wszelkie zabrudzenia oraz usuwając przyczyny nieprzyjemnych zapachów. Jest to szczególnie istotne w przypadku tłustych plam i innych zanieczyszczeń, których usunięcie z użyciem zwykłych środków czyszczących jest niezwykle trudne.

 

Samo czyszczenie to nie wszystko!

 

Oprócz standardowego czyszczenia tapicerki, profesjonalne środki pozwalają nam też na dokładną impregnację odnawianych powierzchni. Dzięki temu, samochodowe siedzenia stają się nie tylko czystsze, ale również odporniejsze na ponowne osadzanie się zabrudzeń. Specjalistyczne preparaty to także możliwość przywrócenia dawnego koloru wyblakłym powierzchniom. Starannie opracowane składy sprawiają przy tym, że naniesiony środek nie pozostawia po sobie białego osadu, ani też nie stwarza zagrożenia dla pobliskich, plastikowych elementów. Nie musimy więc obawiać się, że takie profesjonalne czyszczenie w przydomowym garażu może wiązać się z ryzykiem spowodowania nieumyślnych zaburzeń estetyki wnętrza auta.