Firma EBC to renomowany sprzedawca części motocyklowych, którego produkty od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów. Status kultowych uzyskały tarcze hamulcowe EBC – świadczy to o ich doskonałych parametrach i długiej żywotności. Jeżeli decydujemy się na inwestycję w te akcesoria, należy wcześniej zapoznać się z ich rodzajami. Dzięki temu zakup okaże się szybki, łatwy i przyjemny.

Dopasowane do potrzeb

Tarcze hamulcowe EBC są wytwarzane w kilku wariantach. Sama produkcja odbywa się w Wielkiej Brytanii, gdzie tamtejsi inżynierowie przez dekady doskonalili zarówno materiały, jak i właściwości danych serii. Wskutek tych zabiegów opracowano dyski dedykowane pod różne style jazdy, co usatysfakcjonowało rzesze odbiorców z całego świata.

Wyróżniamy następujące serie:

  • Seria C – tarcze konturowe, ich konstrukcja umożliwia szybkie oczyszczanie powierzchni z zanieczyszczeń oraz zacisków z błota.
  • Seria D – zaadaptowanie utwardzanej cieplnie, nawęglanej stali z dodatkiem cynku sprawia, że moduł wykazuje znakomite cechy antykorozyjne.
  • Seria CE – brak otworów wentylacyjnych w okładzinie ciernej generuje zwiększenie trwałości samych tarcz i klocków. Polecane szczególnie właścicielom maszyn enduro.
  • Seria X, XC – szczelinowe otwory efektywnie odprowadzają zabrudzenia. Ich symetryczność nie powoduje rozróżnienia na prawą czy lewą stronę.
  • Seria CC – niemiecka stal nierdzewna z lekkiego stopu pozwala na zastosowanie w jednośladach typu naked na stronę lewą i prawą.
  • Seria VEE – pięć wariantów kolorystycznych odpowiednio wypolerowanych i polakierowanych. Idealne dla osób dbających o detale.
  • Seria OVERSIZE – opcje 250 mm, 280 mm oraz 320 mm wraz z adapterami odsuwającymi zacisk przydadzą się fanom motocrossu, oraz ścigającym się w supermoto.

Przystępna cena

Biorąc pod uwagę zaawansowane parametry, jakimi wyróżniają się tarcze hamulcowe EBC, mogłoby się wydawać, że są drogie. Tymczasem cena jest przystępna, w związku z czym inwestycja w komponenty EBC jest świetnym rozwiązaniem z ekonomicznego punktu widzenia.