Motocykl czy skuter, to dylemat wielu osób. Choć trzeba przyznać, że są też tacy, którzy od początku są zdecydowani, który z tych jednośladów idealnie odpowiada im oczekiwaniom.

Na miejskie ulice

Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma. Wszystko zależy od naszych upodobań, potrzeb i umiejętności. Skuter to idealny środek lokomocji dla tych, którzy nie zamierzają nim przemierzać długich tras. Ma tę zaletę, że łatwo nim zaparkować, dzięki czemu doskonale nadaje się do jazdy po mieście. Skuterem możemy wybrać się na zakupy czy do pracy. Zwłaszcza że jazda na nim nie wymaga specjalnego stroju, jak jest to w przypadku motocykli czy motorów. Na skuterze można jeździć bez prawa jazdy, więc jeżeli nie udało nam się go zdobyć lub po prostu nie mamy takiej potrzeby, to dzięki skuterowi możemy spełnić marzenie o prowadzeniu pojazdu.

Dla kochających szybkość

Motor ma tę przewagę, że rozwija większą prędkość, a strój wymagany do jazdy na nim, choć czasem niekomfortowy, przyczynia się do bezpieczeństwa jazdy. To, co łączy te dwa rodzaje jednośladów, to fakt, że musimy regularnie dbać o ich stan techniczny, aby nam służyły bezawaryjnie przez długi czas. Najczęściej awariom ulega układ hamulcowy lub zużywają się jego poszczególne elementy. Dlatego warto mieć w zanadrzu, na wszelki wypadek, zestaw naprawczy pompy hamulcowej, który może się w każdej chwili okazać przydatny. Objawem nieprawidłowo działającej pompy jest zazwyczaj pisk podczas hamowania. Pojazd ma wówczas też problemy z płynnym zwalnianiem. To objawy, których nie powinni lekceważyć zarówno posiadacze motocykli, jak i skuterów.