Odpowiednia dbałość o motocykl sprawia, że jego właściciel może przez długi czas cieszyć się bezproblemową jazdą. Zapewne Ty również nie chciałbyś, aby Twoja maszyna odmówiła posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie. Dziś chcemy uświadomić Wam, że nawet wymiana najmniejszych części, takich jak np. guma podnóżka jest niezwykle istotna. A jeśli o gumowych rzeczach mowa, zaczniemy oczywiście od opon.

Łyse opony = niebezpieczeństwo

Nie ulega wątpliwości fakt, że tylko opony z odpowiednim bieżnikiem są bezpieczne. Jeśli zatem zauważysz, że któraś z tych znajdujących się w Twoim motocyklu nadaje się do wyrzucenia, wymień od razu obie. Na rynku znajduje się wiele rodzajów opon, które doskonale pasują do wielu rodzajów motocykli. Jeśli chcesz wybrać odpowiednie, dopasuj je do stylu jazdy, jak również do modelu. Inne bowiem założysz na popularny ścigacz, a inne na motor motocrossowy. A jeśli masz motocykl, którym chcesz jeździć zarówno na torze, jak i na jezdni – również dopasuj do niego opony. Jak widzisz, wybór nie jest łatwy. Jeśli będziesz miał z nim problem, udaj się do specjalistów, którzy na pewno pomogą Ci w tej kwestii. W ostateczności sprawdź, jakie opony miałeś do tej pory (oznaczenia powinieneś znaleźć z boku każdego egzemplarza) i kup takie same, tylko z dobrym bieżnikiem.

Tłumik – niezwykle ważna część motocykla

Nie ulega wątpliwości, że ryczący motocykl nie jest niczym przyjemnym. Chyba, że mamy do czynienia z czoperem. Jeśli jednak nie chciałbyś, aby Twoja maszyna robiła zbyt wiele hałasu, dopasuj do niej odpowiedni tłumik. Pamiętaj, że motocykl jest maszyną spalinową, której standardy zostały dopasowane nie tylko do ograniczenia emisji spalin, ale również głośności. Warto zatem zainteresować się tym tematem, jeśli masz w planach wymianę tłumika. Po poradę udaj się najlepiej do specjalistów, którzy sprawdzą, jak to się ma do Twojej maszyny. Dzięki temu będziecie mogli wspólnie dobrać odpowiednią część, odpowiadającą obowiązującym standardom.