Osoba, która właśnie kupiła motocykl, zapewne cieszy się jego posiadaniem, nie zastanawiając się nad tym, jak o niego zadbać, aby ten jak najdłużej służył bez zarzutu. Dziś, mając na uwadze, że nie wszyscy wiedzą, jak pielęgnować maszynę, przedstawimy Wam kilka wskazówek, które mamy nadzieję uchronią Wasze części motocyklowe przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. Jesteście ciekawi, co mamy do powiedzenia? Zachęcamy do lektury.

Czysty motocykl to sprawny motocykl

Nie ulega żadnej wątpliwości, że na czystej maszynie przyjemnie się jeździ. Ale nie tylko o przyjemność tutaj chodzi. Okazuje się, że czysty motocykl to sprawny i bezpieczny motocykl. Okazuje się, że wielu motocyklistów podczas mycia i czyszczenia maszyny, mimowolnie sprawdza wszelkie układy, dzięki czemy wyłapuje np. luzy na łańcuchu, zużyte klocki hamulcowe i wiele innych usterek, które mogą przyczynić się do spowodowania wypadku, a co za tym idzie – do utraty zdrowia, a nawet życia. Warto zatem regularnie myć swój motocykl i sprawdzać przy tym określone części motocyklowe.

Pamiętaj, aby do pielęgnacji motocykla stosować odpowiednie środki. Niektóre z nich chronią plastikowe części, a niektóre szybko rozpuszczają brud i zanieczyszczenia, dzięki czemu nie musisz męczyć się z szorowaniem. Na koniec fajnie jest wypolerować całą karoserię, dzięki czemu motocykl będzie wyglądał, jakby dopiero wyjechał z salonu.

Wymieniaj poszczególne części, kiedy te się zużyją

Nie ulega wątpliwości, że zużyte części motocyklowe nie sprzyjają bezpiecznej jeździe. Jeżeli zatem zauważysz, że elementy zawieszenia nie pracują tak jak powinny, wymień je od razu na nowe. Musisz wiedzieć, że najszybciej zużywają się one w motocyklach sportowych, które poddawane są ciężkim próbom. Co więcej, warto abyś ulepszył zawieszenie, dzięki czemu będzie idealnie pasowało do Twoich potrzeb. Jeśli potrafisz, wyjmij z motocykla amortyzatory i rozbierz je na części. Następnie posmaruj je specjalnymi olejami, które odświeżą odpowiednio wspomniane części, dzięki czemu te nie będą tak szybko się zużywać.