Nie ulega wątpliwości, że bezpieczna jazda motocyklem jest niezwykle ważne. I nie chodzi tutaj jedynie o nasze zdrowie i życie, ale również o zdrowie i życie innych uczestników ruchu. Nic zatem dziwnego, że dużo słyszy się i czyta o odpowiedniej pielęgnacji motocykla. My również nie pozostajemy obojętni na temat. Dziś chcemy przedstawić Wam kolejną porcję cennych rad, które mamy nadzieję, uzmysłowią Wam, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja motocykla. Treści do przekazania jest dużo, zatem nie przedłużamy i zaczynamy radzić.

Hamulce – zadbaj o nie koniecznie

Nie ulega wątpliwości, że hamulce są jednym z ważniejszych elementów wyposażenia każdej maszyny, którą wprawiamy w ruch. Bez względu na to, czy jest to samochód, czy rower, czy motocykl, wspomniane elementy, należy odpowiednio konserwować, aby zapewnić sobie i innym bezpieczną jazdę. Jak to zrobić w przypadku motocykla? Podpowiadamy poniżej.

Pierwszą i najważniejszą kwestią, o której trzeba pamiętać jest fakt, że należy zdemontować i dokładnie wyczyścić wszystkie zaciski hamulcowe. Niestety wiele osób o tym zapomina, a są to niezwykle ważne akcesoria motocyklowe, których odpowiednie i regularne czyszczenie jest kluczem do sukcesu i ich żywotności. Używanie hamulców sprawia, że klocki i tarcze się zużywają. Wymieniaj je regularnie, aby nie tylko jeździć bezpiecznie, ale również nie zanieczyszczać obręczy kół oraz innych elementów motocykla, znajdujących się w pobliżu. Ile razy w roku powinno się czyścić zaciski hamulcowe? Przy normalnej jeździe rekreacyjnej wystarczy raz w roku. jeśli jednak motocykl jest eksploatowany bardziej, należy takiej konserwacji dokonywać od razu, kiedy zauważymy, że zaciski są brudne. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego zużycia się innych części. Co więcej, pamiętaj również o wymianie płynu hamulcowego, który odpowiedzialny jest za odpowiednią pracę hamulców. Dzięki regularności będziesz miał pewność, że jeździsz bezpiecznie.