Co zrobić, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji?

Nie tylko ochraniacze, kask czy sprawne hamulce są w stanie zapewnić bezpieczeństwo motocykliście. Istnieją inne akcesoria motocyklowe, które zwiększają spokój podczas pokonywania kolejnych kilometrów w ruchu miejskim, korkach czy trasie. Wiele zależy od tego czy kierowcy innych pojazdów będą mogli dostrzec motocyklistę odpowiednio wcześnie.

Zadbaj o widoczność

Zwiększyć widoczność można na kilka sposobów. Najprościej można zamontować dobre oświetlenie w motocyklu. Jednoślad za sprawą wysokiej jakości żarówek będzie dostrzegalny zarówno w dzień, jak i w nocy. Poza tym to gwarancja bezproblemowego przejścia przez badania okresowe pojazdu. Akcesoria motocyklowe w postaci żarówek są najlepsze w przypadku, gdy posiada homologację.

Stań się odblaskowy

Tańszym rozwiązaniem niż wysokiej jakości żarówki są z pewnością specjalne naklejki odblaskowe. Tego typu akcesoria motocyklowe można zakupić nie tylko w specjalistycznych sklepach, ale także wielu marketach, w którym dostępne są elementy odblaskowe. Można je zamieścić na stałe na kombinezonie oraz motocyklu. Poza tym są dostępne też takie, które montuje się tylko na chwilę, tak jak np. opaski na ramię.

Przestrzegaj zasad wykonywania manewrów

Żadne akcesoria motocyklowe, a praktycznie nic nie może stanowić lepszego zabezpieczenia przed byciem niezauważonym, jak prawidłowe wskazywanie wykonywanych manewrów. Będąc uczestnikiem ruchu drogowego pamiętaj zawsze o używaniu kierunkowskazu, kiedy zamierzasz się do skrętu. To samo w przypadku wyprzedzania, cofania i wielu innych czynności. Sprawnie działające kierunkowskazy mogą uratować życie.