Każdy użytkownik jednośladu przyzna, że to fantastyczny środek lokomocji. Dostarcza niesamowitych wrażeń, nieporównywalnych z innym pojazdem. Wymaga koncentracji podczas prowadzenia, ale odwdzięcza się spektrum zachwycających doznań. By w trakcie jazdy nie spotkała nas przykra przygoda, trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad.

Przegląd stanu technicznego

Sprawny motor to bezpieczny motor – warto zapamiętać to zdanie. W związku z tym przed rozpoczęciem sezonu dobrze sprawdzić silnik i wszystkie układy maszyny. Czy hamulce nie zawiodą, czy ciśnienie w kołach jest odpowiednie, filtry czyste, zębatki całe. Mądrym posunięciem jest też ocenienie, czy prawidłowo pracuje gaźnik. Zestaw naprawczy tego podzespołu powinniśmy zawsze wozić w schowku, gdyż przydaje się w najmniej spodziewanych momentach.

Bezpieczna garderoba

Zanim wyruszymy w podróż, rzućmy okiem na garderobę. Skórzany komplet lub kurtka ochroni nasze ciało w razie upadku. Rękawice zabezpieczą dłonie przed zimnem, a solidny kask może uratować nam życie. Inwestycja w oryginalne buty również nie jest głupim pomysłem, gdyż zapewnią one większą stabilność w trakcie postojów.

Niezastąpione akcesoria

Apteczka to podstawowe wyposażenie każdego kierowcy. Zestaw kluczy także okaże się pomocny. Od czasu do czasu lubi nawalić gaźnik – zestaw naprawczy na podorędziu pozwoli szybko usunąć usterkę.

Myśl na drodze

Trzeźwa ocena sytuacji na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to kluczowe elementy, gwarantujące bezpieczną jazdę. Dlatego dobrze mieć je na uwadze.