Silnik to serce motocykla. Dlatego należy o niego dbać, gdyż na jego prawidłową pracę składa się wiele czynników. Części eksploatacyjne zużywają się, w związku z czym niezbędna jest ich wymiana. Różnego rodzaju płyny powinno się zastępować nowymi po określonym upływie czasu lub przejechaniu danej liczby kilometrów. Nie trzeba być mechanikiem, by samemu wykonywać te naprawy w zaciszu domowego garażu. Kierowcy zdają sobie sprawę z ich wagi. Do komponentów regulujących jednostkę zalicza się filtr powietrza. Szczególnie polecany zarówno przez sprzedawców, jak i użytkowników, jest filtr powietrza K&N.

Istotne detale

Amerykańskie przedsiębiorstwo dołożyło wszelkich starań, by jego produkty charakteryzowały się najwyższą możliwą jakością, a przez to tak cenioną wśród klientów niezawodnością. W następstwie tych działań filtr powietrza K&N to swego rodzaju perełka wśród analogicznych wyrobów dostępnych na rynku. Na czym polega jego fenomen? Moduł składa się z kilku egzemplarzy bawełnianej gazy, umieszczonej pomiędzy arkuszami drucianej siatki aluminiowej. W trakcie procesu produkcyjnego materiał nasącza się specjalistycznym olejem, zwiększającym wydajność podzespołów. Ten niewinny zabieg sprawia, że filtr powietrza K&N jest niedościgniony dla konkurencji pod względem parametrów.

Rewelacyjna żywotność

Warto też odnotować fakt, że pochodząca z Północnej Ameryki firma nie oszczędza na surowcach. Konstruktorzy wychodzą z założenia, że by coś pracowało długo i bezawaryjnie, musi być wykonane porządnie i przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii, oczywiście charakteryzującej się niezawodnością. W konsekwencji tej tezy kupujący otrzymuje towar niemal ekskluzywny, znacząco poprawiający osiągi silnika i przyczyniający się do wydłużenia okresu jego działania.

Satysfakcjonująca cena

Mogłoby się wydawać, że filtr powietrza K&N z racji swoich właściwości będzie drogi. Tymczasem potencjalnego nabywcę czeka miła niespodzianka – ceną nie różni się on od innych tego typu urządzeń dostępnych w sklepach.