Jak dbać o swój motocykl w taki sposób, aby nasza maszyna była sprawna i budziła podziw? Przed wyruszeniem w trasę warto zadbać o kilka podstawowych kwestii, które pozwolą nam na długie korzystanie z jednośladu. Zadbanie o naszą maszynę wcale nie wymaga wiele czasu.

Czystość to podstawa

Czysty motocykl to efekt zadbania maszyny od strony zewnętrznej. To także zwiększenie bezpieczeństwa. Brudny motor nie może się dobrze kojarzyć, a przy dokonywaniu tej czynności każdy właściciel zwróci uwagę na inne podzespoły. Przykładowo czy łańcuch nie wymaga regulacji, czy tarcze hamulcowe i klocki nie wymagają wymiany, możliwe też, że należy uzupełnić olej.

Wybieraj najlepsze części

Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie, a do tego wykorzystywać wszelkie osiągi swojego motocykla, to nie warto oszczędzać. Możliwość zyskania kilku złotych na danym elemencie twojej maszyny może okazać się zgubne. Przykładowo tarcze hamulcowe Kyoto warto zakupić niż jakikolwiek zamiennik. To jakość, która w późniejszym czasie zostanie utrzymana zdecydowanie dłużej.

Sprawdź stan zawieszenia

Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na każdy element zawieszenia. Motocykle poddawane są często bardzo trudnym próbom, dobrze kontrolować na bieżąco części odpowiedzialne za komfort jazdy. Rozważ ich profilaktykę podczas systematycznego dokonywania serwisu. Szeroka gama produktów do amortyzatorów pozwoli ci na znalezienie optymalnego rozwiązania dla twojej maszyny. Wybierz olej, który odświeży twoje zawieszenie.