Jeśli zdecydujesz się na zabranie swojego dziecka na przejażdżkę motocyklem, to nie tylko musisz mu wytłumaczyć, w jaki sposób powinno się zachowywać podczas jazdy, ale też powinieneś zadbać o prawidłowy strój. Jego poczucie bezpieczeństwa sprawi, że jazda na motocyklu w jego towarzystwie nadal będzie dla stanowić dla ciebie przyjemność.

Zadbaj o kombinezon i kask

Wybór kombinezonu to zdaniem wielu najtrudniejszy element doboru wyposażenia dla dziecka, które chcemy zabrać w podróż motocyklem. Niemal każdy sklep motocyklowy posiada w swojej ofercie dostosowany do każdych warunków ubiór dla małego pasażera. Jest warty zainwestowania każdej złotówki, ponieważ może ocalić dziecko podczas ewentualnego wypadku od poważnych obrażeń. Nie zastępujmy go kombinezonem narciarskim czy zwykłą kurtką przeciwdeszczową!

Ochrona głowy to podstawa. Nie próbuj nawet odwiedzać marketu w celu zakupu kasku dla swojego dziecka! Tylko sklep motocyklowy z profesjonalnym wyposażeniem powinien być miejscem, do którego zajrzysz. Pracownik w tym miejscu zna się na rzeczy, a poza tym jest w stanie dopasować idealny rozmiar dla twojej pociechy. Istotną rzeczą są atesty, o których należy pamiętać.

Fotelik, buty i rękawiczki sprawią, że nie usłyszysz marudzenia

Nieletnia osoba według przepisów prawa powinna być odpowiednio zabezpieczona podczas jazdy. Stąd też sklep motocyklowy, w którym zakupisz fotelik dla dziecka powinien być sprawdzony. Ważne, żeby miał profilowany kształt, co zapewni wygodną pozycję podczas jazdy. Istotne są też strzemiona, które będą stanowić podporę dla nóżek, w sytuacji, gdy mały pasażer nie będzie sięgał do podnóżków.

Każde dziecko źle reaguje na buty, które albo są za duże lub uciskają na palce. Nie można doprowadzić do takiej sytuacji, w której buty są źle dopasowane. Sklep motocyklowy posiada sporą rozmiarówkę obuwia także dla zmotoryzowanych dzieci. Podobnie sprawa wygląda z rękawiczkami. Pamiętaj, że przy dużych prędkościach twojemu maluchowi może być znacznie chłodniej niż myślisz.