Odpowiednio dobrane akcesoria motocyklowe, a w szczególności ubranie motocyklisty, to gwarancja komfortu jazdy, a także jej bezpieczeństwa. Odzież może bowiem, wbrew pozorom, uratować nawet życie kierującego. Czym kierować się przy wyborze?

 

Wygodnie i… bezpiecznie

 

Uwagę z pewnością należy zwrócić zarówno na sam rodzaj motocykla i styl, w jakim poruszamy się po drogach (i nie tylko), a także na komfort korzystania z poszczególnych elementów garderoby w różnych warunkach pogodowych. Co oznacza to ostatnie? Między innymi odprowadzanie wilgoci na zewnątrz i niedopuszczanie tej zewnętrznej do ciała kierującego. Wszystko to w celu uniknięcia przegrzania czy wychłodzenia organizmu, które z pewnością wpłynąć mogą na decyzje podejmowane na drodze.

 

Turysta a mieszczuch

 

Inaczej wyglądać będzie kwestia odzieży motocyklowej w przypadku tej turystycznej, przeznaczonej dla osób pokonujących długie dystanse, inaczej zaś dla motocyklisty poruszającego się głównie po mieście. Pierwsza z wymienionych spełniać musi określone wymagania, jak wygoda przy kilkugodzinnej jeździe, a przede wszystkim być odporna na zmieniające się warunki atmosferyczne. W przypadku miejskiej odzieży bardziej istotna będzie odporność na upały.

Trwałe wykonanie?

 

Wykonanie odzieży motocyklowej z odpornych na uszkodzenia materiałów jest kluczowe. Zarówno spodnie jaki kurtka motocyklisty powinny być bardzo wytrzymałe. Na rynku oferowanych jest wiele specjalistycznych tkanin, dzięki którym ubrania będą nie tylko odporne na przetarcia i innego tego typu, ale także nieprzesadnie grube, a przez to oddychające i lekkie. Wiele materiałów jest w stanie absorbować także nadmiar ciepła, przez co zwiększać tak zwany komfort termiczny, dodatkowo zaś redukować pocenie.