Mechanicy oraz motocyklowi majsterkowicze wiedzą, czym jest filtr K&N. Niestety dziesiątki tysięcy innych użytkowników jednośladów nie zdaje sobie sprawy, jak wielki popełniają błąd i jednocześnie utrudniają eksploatację maszyny, nie stosując wyrobu amerykańskiego producenta. Wszyscy ci, którzy decydują się na akcesoria niewiadomego pochodzenia, powinni czym prędzej zakupić części renomowanej firmy K&N Engineering, gdyż tylko one warunkują bezawaryjną jazdę.

Niezniszczalne komponenty

Firma pochodząca z Riverside w stanie Kalifornia początkowo oferowała swoje produkty wąskiemu gronu odbiorców. Jednak biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie klientów, postanowiła poszerzyć asortyment, by ten mógł trafić do szerszego spektrum kontrahentów. Klucz do sukcesu tkwi w konstrukcji. Filtr K&N składa się z kilku arkuszy bawełnianej gazy umieszczonej w aluminiowej obudowie, dzięki czemu moduł jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto materiał nasącza się specjalnym preparatem, odpowiedzialnym za zwiększenie procesu zasysania powietrza. A im więcej powietrza trafia do silnika, tym wyższa jest moc wyjściowa jednostki, tak odczuwalna w trakcie przyspieszania.

Swobodna konserwacja

Przeważająca ilość filtrów powietrza dostępna na rynku jest jednorazowa. Po przejechaniu określonej liczby kilometrów lub po upływie danego okresu nadają się do wyrzucenia. To z kolei wiąże się z zakupem nowej części, czyli kierowcę czekają następne wydatki. Na szczęście filtr K&N charakteryzuje się długotrwałością niespotykaną u konkurencji. Wszystko za sprawą możliwości samodzielnego mycia urządzenia. Po dokładnym wyczyszczeniu warto spryskać je substancjami wskazanymi na opakowaniu, gdyż ten zabieg uskutecznia działanie.

Imponująca gwarancja

Filtr K&N to nie tylko wyśrubowane parametry. Przedsiębiorstwo z USA, mając świadomość tego, co sprzedaje, zdecydowało się udzielić kupującym niecodziennej gwarancji. Niecodziennej, bo wynoszącej aż 1,6 miliona kilometrów. To potwierdza fakt, jak solidny i wydajny jest filtr K&N.