Ciekawa właściwość jednośladu

Zawsze gdy go dotkniesz, to zawsze będziesz miał brudne ręce. Po prostu tak jest i koniec. Choćbyś wyczyścić swoją maszynę najdokładniej jak potrafisz, to za każdym razem, gdy jej dotkniesz, to twoje ręce będą potrzebowały dokładnego mycia. Jak to się dzieje? Części motocyklowe są często naoliwione, pokryte smarem, stąd bierze się magiczna zdolność motocykla.

Na co uważać samodzielnie myjąc motocykl?

Zabierając się do mycia motocykla nie tylko należy zakupić środki myjące, szczotki, gąbki nierysujące powierzchni, ale też należy zabezpieczyć swoje ręce i ciało przed potencjalnymi zabrudzeniami. Ubranie powinno być wygodne i zazwyczaj takie, które możemy przeznaczyć na straty, najzwyczajniej po toalecie motocykla wyrzucić do śmietnika. Na stopy będą najlepsze klapki, a na dłonie gumowe rękawice.

Jak myć, aby pozostać czystym?

Do płukania motocykla najlepiej użyć węża ogrodowego. Wówczas wszystkie części motocyklowe będą czyste, podobnie jak nasze dłonie i skóra, która nie ucierpi pod wpływem środków chemicznych do mycia jednośladu. Należy pamiętać, że nie wszystkie części motocyklowe należy polewać wodą pod ciśnieniem. Tak jest w przypadku regulatora napięcia, końcówki tłumika, gaźnika czy świec zapłonowych.

Znajdź odpowiednie miejsce

Najlepiej myć motocykl na posesji prywatnej. Jednak i w tym przypadku nie możemy być panami własnego losu, gdyż powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć ziemię. Najlepiej położyć folię, które zabezpieczy glebę przed wnikaniem w jej głąb szkodliwych substancji chemicznych. Części motocyklowe można myć też substancjami biodegradowalnymi, które są praktyczniejszym rozwiązaniem.