Odzież motocyklowa to nie tylko kwestia dobrego ubioru, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Robiąc zakupy i kompletując jej każdy element warto z rozmysłem wziąć pod uwagę kilka czynników. Jakie są dobre ubrania na motocykl? Na jakie pułapki uważać dokonując zakupu w sklepie z asortymentem dla motocyklistów?

Czym charakteryzują się dobre ubrania na motocykl?

Estetyka i fason to kwestie, które stają się sprawą drugorzędną, jeśli chodzi o temat bezpieczeństwa. Akcesoria motocyklowe jakimi są ubrania powinny być wykonane z materiału, który stanowi ochronę dla ciała, czyli zawiera usztywnienia i ochraniacze oraz wpływa na swobodę i komfort jazdy. Tkanina powinna być odporna na rozerwania oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia, które mogą nas dotyczyć na drodze. Tego typu produkty można bez problemu odnaleźć w Internecie. Jednak w szczególności należałoby zwrócić uwagę na firmy, które zajmują się wyłącznie sprzedażą ubrań motocyklowych.

W kwestii stroju na motor musi być też bardzo dobrze dopasowany. Jeśli będzie zbyt ciasny lub obszerny, to już nigdy nie spełni swojej głównej funkcji, czyli stanie się barierą ochronną. W zależności od jego jakości możemy spodziewać się bardzo różnych cen. Warto też zapamiętać, że prezentowane akcesoria motocyklowe muszą przede wszystkim odpowiadać za nasze bezpieczeństwo. Nie można też zapomnieć o przydatnych dodatkach, m.in. pasy nerkowe, kamizelki odpowiadające za wzmocnienie ochrony kręgosłupa.

Najważniejsze elementy odzieży motocyklowe

Obrazek motocyklistów na fantastycznych maszynach oraz odzianych w obcisłe koszulki nie jest najlepszą rekomendacją w celu udzielenia kilku cennych wskazówek. Zresztą, takich użytkowników motorów nie ma! Kompletny strój motocyklisty powinien zawierać: dobrą męską kurtkę, która posiada zestaw wymienialnych ochraniaczy, spodnie, rękawiczki motocyklowe oraz kask i buty do jazdy na motocyklu. Takie akcesoria motocyklowe to praktycznie bycie w gotowości w momencie, kiedy ustąpi zima, a na drogach zrobi się mniej ślisko.

W przypadku asortymentu dla kobiet pojawia stosunkowo duża różnica. Otóż kurtka dla pań, czyli ramoneska podkreśla atuty, lecz to coś więcej niż tylko zwykła kurtka. Dokonując jej zakupu warto zwrócić uwagę na to, czy zawiera elementy odblaskowe, dobrą wentylację, dopasowanie w talii oraz wypinany ochraniacz. Z kolei uniwersalnym dodatkiem w temacie akcesoria motocyklowe jest odzież termoaktywna. Występuje wiele modeli, ale zazwyczaj są przewiewne i z przyjemnego materiału.